SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ragusked 7303093
nr 730 3093
Ragusked
silver, St Petersburg, 1887, estniska stämplar, längd: 27. 5 cm, invändigt förgylld
måndag 5 december 2011
kl 17:30:04
5 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver